دیجیتانو/ با توجه به شایعه‌ها گزارش‌ها و پیش‌بینی بسیاری از منابع داخلی، ماه آگست در کنار رویداد گیمز‌کام (Gamescom) میزبان رویدادهای اختصاصی دو شرکت سونی و مایکروسافت نیز خواهد بود. رئیس بخش اکس‌باکس مایکروسافت، فیل اسپنسر (Phill Spencer)، مدتی پیش اعلام کرد که در این ماه اخبار زیادی از اکس‌باکس سری اکس به اشتراک گذاشته خواهد شد اما سونی هنوز هیچ جزئیاتی را اعلام نکرده است. در هر حال ما انتظار داریم آن‌ها رویداد State of Play بعدی را با تمرکز بر کنسول نسل بعدی خود، پلی‌استیشن ۵، در این ماه برگزار کنند.

جذابیت اصلی رویدادهای آگست این است که ما به هیچ وجه نمی‌دانیم چه عناوینی رونمایی خواهند شد. ایمران خان (Imran Khan)، ویراستار سابق گیم‌اینفورمر (GameInformer) و میزبان حال حاضر پادکست Kinda Funny، در مورد این موضوع بحث کرد که از منابع غیر عمومی مختلف چه چیزهایی را راجع به رویدادهای ماه آگست شنیده است. با توجه به صحبت‌های انجام شده، در این مراسم‌ها جزئیات سخت‌افزار و تکمیلی بسیاری منتشر خواهد شد. با این وجود، خان توضیح داد:

 به طور دقیق این ماه یا ماه بعدش را نمی‌دانم اما من شنیده‌ام که از نظر نرم‌افزاری (بازی‌ها) موارد زیادی به نمایش گذاشته خواهند شد. بنابراین، مطمئن نیستم که قبل از عرضه یا بعد از آن رخ دهد اما بازی‌های زیادی وجود دارند که باید به نمایش گذاشته شوند. هر دو شرکت عناوینی را برای رونمایی تدارک دیده‌اند که شما پیش خود خواهید گفت که واو باورم نمی‌شود آن‌ها در اینجا از چنین اثری پرده‌برداری می‌کنند.
وی به این نکته اشاره کرد که شرکت مایکروسافت به خوبی می‌داند باید از چه دسته عناوینی رونمایی کند به این دلیل که از نداشته‌های خود آگاهی دارد اما سونی چه رویکردی را پیش خواهد گرفت؟ همه‌ی ما می‌دانیم که داغ‌ترین بحث در مورد رونمایی بعدی سونی ریبوت Silent Hill است اما ایمران خان در پادکست این موضوع را پیش نکشید و به جای آن اظهار داشت که سونی عناوین ترد-پارتی و قراردادهای انحصاری متعددی مانند GhostWire Tokyo و Deathloop یا Project Athia تدارک دیده است که از آن‌ها رونمایی خواهد کرد.

ایمران خان در جمع بندی سخنان خود گفت:

در مورد پروژه‌هایی که سونی برای کنسول نسل بعدی خود در نظر گرفته است شگفت زده خواهید شد و آن‌ها مواردی را تحت اختیار خود دارند که باعث غافلگیری همگان می‌شود. رونمایی زودهنگام آن‌ها مرا شوکه نخواهد کرد و ما انتظارش را داریم.
اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ برای عرضه در تعطیلات ۲۰۲۰ در نظر گرفته شده‌اند و بیانیه‌های رسمی از سوی دو شرکت به ما می‌گویند که شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر آن‌ها نشده است.