شهر سخت افزار/ شرکت «دل» در حالی آخرین مانیتور حرفه‌ای و پیشرفته UltraSharp 4K خود را معرفی کرده است که با ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص، می‌تواند رؤیایی برای عکاسان، گرافیست‌ها، مهندسان طراحی، تولید کنندگان محتوا، کاربران برنامه‌های گرافیکی و… باشد.

جدیدترین مانیتور UltraSharp این شرکت با نام UltraSharp UP2720Q یک نمایشگر 27 اینچی است که از وضوح 4K بهره برده و با ابزار کالیبراسیون CalMAN سازگار است. همچنین برای کالیبراسیون حرفه‌ای آن می‌توانید از برنامه نرم افزاری UltraSharp Color Calibration هم استفاده کنید. دل UP2720Q را به گونه‌ای طراحی کرده است که بتوان در تمام جزئیات به کالیبراسیون آن پرداخته و کاربران رنگ‌های مد نظر خود را دریافت کنند.

افزون بر سازگاری با ابزاری‌های کالیبراسیون یاد شده، این مانیتور دارای یک رنگ سنج داخلی است. این سیستم سنجش رنگ، می‌تواند به کاربران در کالیبراسیون حرفه‌ای مانیتور کمک کرده و آنها به بهترین رنگ‌های دلخواه خود دست پیدا کنند. UltraSharp UP2720Q یک مانیتور فوق حرفه‌ای است که گستره‌های رنگی AdobeRGB و DCI-P3 را به ترتیب 100 و 98 درصد تحت پوشش خود دارد.

همچنین طیف رنگی BT2020 نیز تا 80 درصد توسط این مانیتور جذاب پشتیبانی می‌شود. این مانیتور دارای دو درگاه Thunderbolt 3 است که از پهنای باند واقعی 40 گیگابیت در ثانیه بهره برده و می‌توانید از آن برای انتقال سریع فایل‌های سنگین و حجیم استفاده کنید. Thunderbolt 3های مورد استفاده در این مانیتور امکان تأمین برق تا 90 وات را دارا هستند که از این رو برای شارژ نیز مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

از جمله دیگر رابط‌های موجود در UltraSharp UP2720Q می‌توان به شش پورت USB Type-A، رابط DisplayPort 1 و دو رابط HDMI اشاره کرد. به رغم تخصص بالای UltraSharp UP2720Q در نمایش و دقت رنگ‌ها، نور منتشر شده چنگی به دل نمی‌زند. به گفته دل این مانیتور با میانگین نور 250 نیت طراحی شده است که در نتیجه نمی‌تواند از استانداردهای سطح بالای HDR پشتیبانی کند. UltraSharp UP2720Q با قیمت 2000 دلار وارد بازار می‌شود.