ترنجی/ وان پلاس، هواوی، شیائومی و امثال این برندها در آغاز کار خیلی روی دوربین تمرکز نداشتند. آن ها با قیمت کم و مشخصات پیش‌پاافتاده تر مثل حافظه رم و داخلی تلاش داشتند فروش خوبی داشته باشند. پس از مدتی اما همه به ارتقا کیفیت دوربین خود پرداختند. شیائومی در این بین شاید دیرتر اما به هدفی که می خواست، رسیده استو حالا بهترین دوربین موبایل جهان در یک موبایل شیائومی جای گرفته است. امروز و همزمان با معرفی Mi CC9 Pro Premium Edition امتیاز DxO دوربین آن منتشر شده است. امتیاز DxO دوربین پنج گانه شیائومی می سی سی ۹ پرو پریمیوم ادیشن منتشر شده و صدر جدول برای شیائومی می شود! در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

شیائومی می سی سی ۹ پرو پریمیوم ادیشن با این نام طولانی و نچسبش اما دوربین پنج‌گانه جذابی دارد. این دوربین پنج گانه شامل دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی، دوربین تله فوتو با ۵ برابر زوم اپتیکال ۱۲.۲ مگاپیکسلی (دارای OIS)، دوربین تله فوتو با زوم ۲ برابر به رزلوشن ۸ مگاپیکسل، دوربین فوق عریض ۲۰ مگاپیکسلی و دوربین ماکرو با رزلوشن نامشخص می شود. دوربین اصلی با f/1.7 (دقیقا f/1.69)، دو دوربین تله با f/2.0، دوربین فوق عریض با f/2.2 و دوربین ماکرو با f/2.4 مجهز شده اند.

تفاوت نسخه پریمیوم با نسخه عادی می سی سی ۹ پرو در لنز ۸ المانه (8P) دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی است که در مدل پریمیوم وجود دارد و در مدل عادی نه.

نکته مهم اینجاست که DxO می گوید خروجی دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی عکس های ۲۷ مگاپیکسلی است و این شاید به این معناست که می سی سی ۹ پرو پریمیوم ادیشن در حالت عادی عکاسی ۱۰۸ مگاپیکسلی ندارد.

بسیار خوب، اما مهم اینجاست که عملکرد این دوربین پنج گانه که با وجود دو لنز تله فوتو به نظر من کمی تبلیغاتی هم هست اما امتیاز فوق العاده ۱۲۱ را از DxO دریافت می کند.

همانطور که می بینید عملکرد این دستگاه در بخش زوم بسیار عالی است. با اضافه شدن شیائومی می سی سی ۹ پرو پریمیوم به لیست دستگاه های تست شده توسط DxO جدول بهترین دوربین های موبایل به شکل زیر در می آید:

نظر شما درباره امتیاز DxO دوربین پنج گانه شیائومی می سی سی ۹ پرو پریمیوم چیست؟ به خرید آن فکر می کنید؟