شهر سخت افزار/ کسپرسکی (Kaspersky) تصمیم گرفته آنتی ویروس مجانی به شدت محبوب Kaspersky Free Antivirus را کنار بگذارد و یک نسخه سبک از بسته امنیتی Kaspersky Security Cloud را جایگزین آن کرده که با قابلیت‌های اضافی همراه است. بسته امنیتی مجانی Kaspersky Security Cloud برای هر دو ویندوز و گوشی‌های موبایل ارائه شده است.

با این تغییر، در صورتی که برای دانلود آنتی ویروس مجانی Kaspersky Free Antivirus تلاش کنید، به صفحه دانلود بسته امنیتی Kaspersky Security Cloud – Free منقل می‌شوید. به گفته این کمپانی، Kaspersky Security Cloud Free کامل‌تر از آنتی ویروس مجانی Kaspersky Free Antivirus بوده و بیشتر به بسته امنیتی پرقدرت Kaspersky Security Cloud نزدیک است.

Kaspersky Security Cloud Free در مقایسه با آنتی ویروس مجانی کسپرسکی، قابلیت‌های اضافی با خود دارد. این بسته امنیتی به طور مجانی برای ویندوز، اندروید و iOS در دسترس است و از موتور پیشرفته‌تر و پسورد منیجر بهره می‌برد. با این حال تمام قابلیت‌های آن تنها در نسخه پولی فعال است.

در صورتی که قبلاً آنتی ویروس مجانی Kaspersky Free Antivirus را دانلود کرده‌اید، هنوز می‌توانید از آن استفاده کنید؛ هرچند که کسپرسکی توصیه می‌کند کاربران به Kaspersky Security Cloud Free مهاجرت کنند. همچنین Kaspersky Free Antivirus آپدیت‌های معمول را دریافت می‌کند و نگرانی درباره آن وجود ندارد.